دسته‌بندی نشده

خوشنویس: تحولات یک سال اخیر فدراسیون بدنسازی را نباید فراموش کنیم/ افرادی که دنبال منافع خودشان هستند، حاشیه ایجاد می‌کنند

آفشید خوشنویس درباره شرایط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در یک سال اخیر اظهار داشت: از زمان انتخاب نصیرزاده شاهد تحولات بنیادین در عملکرد فدراسیون و گسترش رشته‌های زیرمجموعه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بودیم. از جمله شکل گیری و برگزاری نخستین دوره مسابقات فیتنس قهرمانی کشور که همگی در یک سال اخیر اتفاق افتاده است. در هنگام حضور در فدراسیون شاهد هستیم که مجموعه فدراسیون در چند شیفت مشغول فعالیت هستند.

 

وی افزود: علاوه بر تمامی این فعالیت‌ها، شاهد اعزام‌های فراوان تیم‌های ملی به مسابقات مختلف بوده ایم که با وجود هزینه‌های گزاف کنونی اتفاق افتاده است و کار دشوار و در عین حال باارزشی در کارنامه فدراسیون بوده است.

 

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان قزوین خاطرنشان کرد: در زمینه ارتباط فدراسیون با هیأت‌های استانی نباید فراموش کنیم که تا قبل از این فدراسیون و شکل گیری انستیتوی بین المللی فدراسیون، حتی کارت‌ها و گواهی حضور افراد حاضر در کلاس‌های مربیگری برای آن‌ها صادر نمی‌شد، اما در حال حاضر نه تنها سرعت صدور کارت‌های مربوط به دوره‌های مربیگری، گواهینامه‌ها و سمینار‌ها تسریع شده، بلکه قول داده شده که مدارک مربوط به فدراسیون قبلی نیز ارسال شود.

 

خوشنویس درباره اتهاماتی که چند نفر از روسای هیات‌ها علیه ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام مطرح کرده اند، اذعان داشت: مطابق ماده ۱۷ آیین نامه فدراسیون‌های آماتوری مجمع می‌تواند توسط رئیس مجمع، رئیس فدراسیون و اعضای هیات‌های ورزشی (در صورت رسیدن به حد نصاب) شکل گیرد. در مورد فعلی نیز این مجمع توسط رئیس مجمع یعنی شخص وزیر صورت گرفته و امضای روسای هیات‌ها به حد نصاب نرسیده است. با این حال نباید فراموش کرد که تمام هیأت‌ها بخشی از خانواده بدنسازی و پرورش اندام هستند و اصلا نباید این مسائل به بیرون درز می‌کرد.

 

وی ادامه داد: مثلا در نامه‌ای که رسانه‌ای شد، در اتهاماتی که علیه ریاست فدراسیون زده شد، اعلام شده بود که فدراسیون از افراد دو تابعیتی استفاده می‌کند. در حالی که در سایر رشته‌ها هم مثلا می‌بینیم که از مربیان خارجی استفاده می‌کنند. وقتی از تجربیات فنی و تخصصی یک نفر در فدراسیون استفاده می‌شود و این شخص نه از فدراسیون حقوق می‌گیرد و نه استخدام فدراسیون شده است، این مساله هیچ ایراد قانونی ندارد. این گونه اتهامات باید درون خانواده‌ای مطرح می‌شد و پاسخ‌های رئیس فدراسیون نیز شنیده می‌شد و انتشار آن بازی کردن با آبروی افراد است. الان هم اتفاق خاصی رخ نداده و قرار است در مجمع برخی سوالات پرسیده شود و با شناختی که من از روسای هیات‌ها دارم، به دنبال حاشیه و عدم ثبات در فدراسیون نیستند.

 

خوشنویس در خاتمه تصریح کرد: فراموش نکنیم چنین مسائلی تمام تمرکز فدراسیون را به جای کار‌های اساسی، معطوف حاشیه‌ها می‌کند و باعث کند شدن روند کار‌ها می‌شود. همین حالا تمام برنامه‌های فدراسیون تحت الشعاع برگزاری مجمع قرار گرفته است. نباید افرادی که از بیرون دنبال منافع خودشان هستند، به حاشیه‌ها دامن بزنند. من همیشه از ریاست فدراسیون حمایت کرده ام و یک بار دیگر حمایت خود را از نصیرزاده اعلام می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *