صنعت ورزش و تناسب اندام

تغییر قیمت مداوم مواد اولیه تولید تجهیزات ورزشی

محمد-حسین-رمضان-زاده،-مدیر-عامل-«امید-اسپرت»

مدیر عامل «امید اسپرت» با اشاره به تغییر مداوم بهای مواد اولیه عنوان کرد: متاسفانه تولید و بویژه تولید محصولات و تجهیزات ورزشی در کشور ما مورد بی مهری قرار مسئولان دولتی از جمله وزارت صمت و وزارت ورزش و جوانان می گیرد و شرکت ها با چنگ و دندان فعالیت  شان را ادامه می دهند.

محمد حسین رمضان زاده در گفت و گو با گروه رسانه ای «آتا» ضمن اشاره به سابقه بیش از 20 ساله فعالیت این شرکت در زمینه تولید تجهیزات ورزشی اظهار داشت: بیش از دو سال با شیوع کرونا باشگاه ها تعطیل و نیمه تعطیل شدند و در این ایام به دلیل نبود نقدینگی تمام تلاش مان را برای دریافت تسهیلات برای حفظ پرسنل شرکت و کارخانه به کار بستیم اما متاسفانه شاهد هیچ گونه کمکی از طرف مسئولان و بانک ها نبودیم.

وی ادامه داد: پس از شوک ناشی از کرونا، مجدد تولید را از سر گرفته ایم اما متاسفانه تغییر مداوم بهای مواد اولیه و سایر هزینه ها، باعث شده تا عملا نتوانیم برای آینده برنامه ریزی کنیم؛ به طور نمونه با توجه به شرایط رکود صنعت ورزش، تجهیزات را با چک های چند ماهه در اختیار مدیران باشگاه ها قرار می دهیم در حالی که تا موعد نقد شدن چک، قیمت ها چندین مرحله در بازار افزایش یافته و در واقع نه تنها با فروش تجهیزات سود آوری نداشته ایم که حتی متضرر شده ایم.

رمضان زاده خاطر نشان کرد: نحوه تامین و بهای مواد اولیه تولید تجهیزات ورزشی به شدت متغیر است و حتی در برخی از روزها عملا به دلیل بلاتکلیفی، ماده اولیه ای در اختیار ما قرار نمی گیرد.

مدیر عامل «امید اسپرت» افزود: وزارت صنایع باید در خصوص موضوع تامین مواد اولیه پاسخگو باشد و از طرفی دولت باید بانک ها را ملزم به پرداخت تسهیلات کم بهره به بخش تولید کند؛ به هر حال با توجه به فروش اقساطی، یکی از عمده ترین مشکلات ما فقدان نقدینگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *