صنعت ورزش و تناسب اندام

مالیات بر ارزش افزوده؛ چالش واردکنندگان تجهیزات ورزشی

ولی-زاده،-مدیر-عامل-گروه-ورزشی-اکسیر

ولی زاده، مدیر عامل گروه ورزشی اکسیر در یک گفت‌وگو با گروه رسانه‌ای آتا، اظهار کرد که این گروه از سال ۸۶ در زمینه واردات تجهیزات ورزشی فعالیت می‌کند و با بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی همکاری دارد. وی به این موضوع اضافه کرد که در طول این مدت، توانسته‌اند در ارزیابی‌های مختلف سازمان استاندارد تاییدیه‌های لازم را برای تجهیزات خود دریافت کنند.

دریافت تاییدیه در ارزیابی‌های مختلف از پایگاه‌های قهرمانی کشور

او با اشاره به مشکلات و موانع موجود، به این نکته اشاره کرد که این گروه نمایندگی سه شرکت خارجی را در ایران دارد و در مسیر خود با مشکلاتی مواجه شده است. با این حال، کالاهای این شرکت در ارزیابی‌های مختلف پایگاه‌های قهرمانی کشور تایید شده و توانسته‌اند دستگاه‌های وارداتی خود را به پایگاه‌های قهرمانی سراسر کشور ارسال کنند. او بیان کرد که بسیاری از مسئله‌هایی که این گروه با آنها مواجه شده است، به دلیل مشکلات تامین ارز در دولت ایجاد شده‌اند.

تجهیزات ورزشی را نباید به عنوان کالاهای لوکس در نظر گرفت

مدیرعامل گروه ورزشی اکسیر تأکید کرد که ورزش، در کنار واردات دارو، حائز اهمیت بسیاری است و تجهیزات ورزشی را نباید به عنوان کالاهای لوکس به درنظر گرفت. وی با اشاره به شرایط کرونا و اثرات منفی آن بر باشگاه‌های ورزشی، تأکید کرد که قیمت‌ها پس از پایان پاندمی به گونه‌ای افزایش یافته‌اند که عملا تعویض دستگاه ها غیر ممکن شد.

بنابراین، مدیر عامل گروه ورزشی اکسیر با بیان اینکه ورزش باید به عنوان یک اولویت مهم در کشور مدنظر باشد، تاکید کرد: باید توجه به مشکلات و نیازهای باشگاه‌های ورزشی شود و سیاست های مناسبی برای رفع این مشکلات اتخاذ شود تا بتوان از توسعه ورزش و بهبود سطح فعالیت های ورزشی در کشور استفاده کرد.

افزایش قیمت‌های تجهیزات ورزشی، جامعه را از ورزش دور می‌کند

وی به عنوان واردکننده تجهیزات ورزشی، اشاره کرد که باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنیم، در حالی که باشگاه‌های ورزشی به عنوان خریدار تجهیزات از پرداخت این مالیات معاف هستند. متأسفانه مسئولان به این مسئله توجه نکردند و به جای آن پیشنهاد دادند که تجهیزات با قیمت بالاتری عرضه شود، در حالی که افزایش قیمت‌ها ممکن است باعث دوری جامعه از ورزش شود.

در نهایت، مدیر عامل گروه ورزشی اکسیر با بیان اینکه تلاش های شرکت اکسیر به دلیل مشکلات موجود بسیار دشوار است، تاکید کرد: اما این شرکت همچنان به عنوان یکی از برترین و معتبرترین شرکت های وارد کننده تجهیزات ورزشی، تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر و بهبود کیفیت تجهیزات ورزشی در کشور ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *